Darmowa dostawa od 200zł

Mazursko cz.3 - miasteczka, porty, ludzie, jeziora - nietypowy przewodnik po Mazurach A. Żelazko

Nowy produkt

44,00 złbrutto

Zapraszam do lektury nietypowego przewodnika po Mazurach, a mianowicie przewodnika po ludziach których należy odwiedzić w ich mazurskim otoczeniu. Jest to przewodnik opisujący mazurskich pasjonatów i o tym jak Mazury wpłynęły na rozwój ich pasji.Do pierwszej części serii Mazursko miałam przyjemność udzielić wywiadu i znajdziecie tam rozdział o mojej mazurskiej przygodzie z zapachami.

ciekawych

Polecam z całego serca!Co przychodzi na myśl, gdy ktoś mówi, że jedzie na Mazury? Zazwyczaj są to jeziora, porty, przystanie, tawerny. O Mazurach często mówi się w kontekście żeglowania i uprawiania przeróżnych sportów wodnych. W moich książkach przeczytacie o tych mniej znanych Mazurach. Jakich? Bardziej spokojnych, zielonych, a czasem dzikich i wyludnionych. Pokażę Wam małe zatoczki, urocze porty, malownicze doliny rzek pełne dzikiego ptactwa. Zabiorę Was do miejsc historycznych, przedstawię piękną architekturę. Przeczytacie o nieprzebranych lasach, ścieżkach edukacyjnych, trasach rowerowych, wykopaliskach archeologicznych, a nawet o pewnej mazurskiej piramidzie, pod którą są ponoć tajemnicze korytarze i skarby. Znajdziecie tu również historie niezwykłych osób, które robią na Mazurach ciekawe rzeczy: prowadzą obiekty turystyczne, organizują wydarzenia kulturowe i rozwojowe, karmią pysznościami, dokumentują zabytki albo…zatrzymują tę piękną krainę w magicznych kadrach.

Ta książka to druga część z serii Mazursko. Przeczytacie w niej o następujących miejscach: Mikołajki, Stare Sady, Notyst Wielki, Galindia, Piersławek, Bobrówko, Karwica, Krzyże, Wiartel, Pisz, Jabłoń, Jezioro Śniardwy, Zdory, Ublik, Rydzewo, Piękna Góra, Łabędzi Szlak, Mamerki i Bursztynowa Komnata, Budry, Lasy Skaliskie, Zabrost Wielki, Piramida w Rapie, Banie Mazurskie.

Książka "Mazursko" to cudowna podróż po Mazurach jakich nie znacie. Agnieszka Żelazko -  Dziennikarka, fotografka, autorka kilku książek (jedna z nich była nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus). Inicjatorka projektu LAS RAZ realizowanego na Mazurach. Pochodzi z Rzeszowa, Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Na tej samej uczelni skończyła również dwuletnie Studium Literacko- -Artystyczne nazywane pierwszą w Polsce szkołą pisarzy. Przez kilkanaście lat mieszkała w Warszawie, wreszcie wylądowała na Mazurach. To tutaj lubi przebywać, pracować, pisać, fotografować. Śmieje się, że ciągnie ją coraz bardziej na północ Polski. Jest pasjonatką pysznej kuchni. Kontakt z naturą jest dla niej bardzo ważny, dlatego najchętniej przebywa w mazurskim lesie lub nad jeziorem.Wydawnictwo: Grupa BRM

Liczna stron: 132

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

2 innych produktów w tej samej kategorii:

© DuszaMazur.pl | kontakt@duszamazur.pl | 501-438-983