Darmowa dostawa od 200zł

Mazursko cz.2 - miasteczka, porty, ludzie, jeziora - nietypowy przewodnik po Mazurach A. Żelazko

Nowy produkt

44,00 złbrutto

Zapraszam do lektury nietypowego przewodnika po Mazurach, a mianowicie przewodnika po ciekawych ludziach których należy odwiedzić w ich mazurskim otoczeniu. Jest to przewodnik opisujący mazurskich pasjonatów i o tym jak Mazury wpłynęły na rozwój ich pasji.Do pierwszej części serii Mazursko miałam przyjemność udzielić wywiadu i znajdziecie tam rozdział o mojej mazurskiej przygodzie z zapachami.Polecam z całego serca!Ach, te Mazury! Z czym kojarzą się Mazury?

Przede wszystkim z żeglarstwem, pięknymi jeziorami, zachodami słońca, ogniskami i szantami śpiewanymi do białego rana. W tej książce znajdziecie jednak spokój i ciszę: maleńkie wioski, które przywodzą na myśl wakacje spędzane u babci na wsi, rezerwaty przyrody, malownicze rzeki idealne na spływy kajakowe, ścieżki przyrodniczo-edukacyjne, trasy rowerowe, leśniczówki i inne obiekty, w których działają m.in. muzea. Znajdziecie tu również historie niezwykłych osób, które robią na Mazurach wyjątkowe rzeczy: prowadzą obiekty turystyczne, organizują wydarzenia kulturalne, wytwarzają meble, lampy ze starych drewnianych kół, świeczniki ze śrub kolejowych, a nawet obrazy gwoździków z kilku kilometrów nici. Ta książka to druga część z serii Mazursko. Przeczytacie w niej o następujących miejscach: Węgorzewo, jezioro Mamry, Obwoźne Muzeum Baków, Pozezdrze, Kruklanki, jezioro Gołdopiwo, rzeka Sapina, Łękuk Mały, Sztynort, Palac Lehndorfów, Reszel, jezioro Dadaj, Najdymowo, Kiersztanowo, Wojnowo.

Książka "Mazursko" to cudowna podróż po Mazurach jakich nie znacie. Agnieszka Żelazko -  Dziennikarka, fotografka, autorka kilku książek (jedna z nich była nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus). Inicjatorka projektu LAS RAZ realizowanego na Mazurach. Pochodzi z Rzeszowa, Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Na tej samej uczelni skończyła również dwuletnie Studium Literacko- -Artystyczne nazywane pierwszą w Polsce szkołą pisarzy. Przez kilkanaście lat mieszkała w Warszawie, wreszcie wylądowała na Mazurach. To tutaj lubi przebywać, pracować, pisać, fotografować. Śmieje się, że ciągnie ją coraz bardziej na północ Polski. Jest pasjonatką pysznej kuchni. Kontakt z naturą jest dla niej bardzo ważny, dlatego najchętniej przebywa w mazurskim lesie lub nad jeziorem.Wydawnictwo: Grupa BRM

Liczna stron: 104

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

2 innych produktów w tej samej kategorii:

© DuszaMazur.pl | kontakt@duszamazur.pl | 501-438-983