Darmowa dostawa od 200zł

Czym jest i jak działa naturalna aromaterapia?

Właściwości zapachów od wieków wykorzystywano w rozmaitych celach. Zastanawiasz się, czym są olejki eteryczne i jak jest stosować? Dzięki praktycznym wskazówkom nie tylko poznasz ich wszechstronne zastosowanie, ale stworzysz swój domowy zestaw do aromaterapii.

Czym są olejki eteryczne?

Do naszego sklepu pozyskujemy związki lotne z roślin, tworząc oryginalne produkty zapachowe. Olejki eteryczne to zatem substancje pochodzenia naturalnego, stworzone w celach regenerujących ciało i ducha. Są bardzo cenne, ze względu na szeroką gamę dobroczynnych właściwości. Zestawy różnych woni znajdują zastosowanie w procesie aromaterapii, ale można również tworzyć z nich perfumy.

Uniwersalne zastosowanie naturalnej aromaterapii

Zapach każdego wnętrza jest indywidualny. W dużej mierze to właśnie za sprawą aromatu można przypomnieć sobie ciepło ogniska domowego. Warto zatem sięgnąć po woń, która wypełni pomieszczenie naturalną energią.

Żeby móc w pełni wykorzystać potencjał aromaterapii, należy używać w tym celu produktów, które powstały z naturalnych surowców. Aby olejki eteryczne zachowały swoje zastosowanie, trzeba przechowywać je w butelce z ciemnego szkła – jesteśmy wierni tej zasadzie, dlatego nasze zestawy mają takie opakowanie.

Jak stosować olejki eteryczne?

Nasze aromatyczne mikstury są praktyczne i poręczne, więc możesz nosić je przy sobie w torbie i korzystać z nich w ciągu dnia. Jeśli wolisz, rób to w domowym zaciszu. Jedną z metod korzystania z olejków eterycznych jest nacieranie nimi ciała podczas masażu. Najlepiej, jeśli zrobisz to w miejscu, z którego zapach szybko się rozprzestrzeni. Pamiętaj, że pozytywne zastosowanie olejków ujawnia się w trakcie ich wdychania – chodzi przede wszystkim o zapach.

Jak skompletować własny zestaw do aromaterapii domowej?

Od czego zacząć budowę zestawu do aromaterapii domowej? Na początek musisz zastanowić się nad tym, jakie zapachy preferujesz: słodkie kwiatowe, drzewne czy ziemiste. Mają być wyraziste czy bardziej stonowane? Potem zwróć uwagę na ich zastosowanie: chcesz, aby cię pobudziły czy przeciwnie – ukoiły? Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, możesz zacząć wybierać spośród wielu wyrobów.

Różne olejki gwarantują odmienne doznania olfaktoryczne. Możesz skomponować domowy zestaw zapachów, które lubisz, a jakiś czas później spróbować przygody z kompletnie nowymi. Aromaty, które przypadły do gustu wielu klientów, zawierają nuty trawy cytrynowej, lawendy, mięty, geranium, bergamotki lub sandałowca.

Pamiętaj, że to, jak zadziała na Ciebie dany produkt to kwestia indywidualna, zależna od Twoich emocji. To nie eliksir, nie można przypisać konkretnemu zapachowi uniwersalnego zastosowania.


© DuszaMazur.pl | kontakt@duszamazur.pl | 501-438-983