Darmowa dostawa od 200zł

Aromaterapia w domu - jak zrobić?

Terapia zapachem to sposób na wyciszenie umysłu i organizmu, od wieków stosowany w wielu kulturach na całym świecie. Co jest potrzebne do przeprowadzenia aromaterapii w domu? Z artykułu dowiesz się, czym są świeczki zapachowe i olejki eteryczne oraz jak je stosować.

Co jest potrzebne do aromaterapii? – kompletny poradnik

Nie od dziś wiadomo, że przyjemna woń ma silne działanie terapeutyczne. Aby odblokować jej potencjał, wykorzystuje się naturalne świeczki z wosku sojowego oraz olejki eteryczne destylowane z roślin za pomocą pary wodnej. Unikalne, ręcznie tworzone mieszanki zapachowe pomogą Ci stosować aromaterapię w domu i poza nim.

Aby nie narażać organizmu na szkodliwe substancje, a przy okazji okazać wdzięczność naturze, najlepiej sięgać po produkty wegańskie i biodegradowalne. Właśnie takie znajdziesz w naszym sklepie.

Jak stosować olejki eteryczne w domu?

Istnieje na to wiele sposobów. Powszechne metody to aromaterapia (czyli wdychanie) w domu, miejscowa aplikacja na skórę oraz przyjmowanie doustne. Nie są potrzebne do tego inne przyrządy. Olejki eteryczne można stosować na przykład:

  • przy codziennej pielęgnacji skóry,
  • do masażu ciała,
  • podczas kąpieli,
  • jako dodatek zapachowy do kominka,
  • w celach relaksacyjnych,
  • do tkanin – spróbuj dodać kilka kropel do prania, możesz także delikatnie skropić nimi pościel.

Najlepsze efekty – zarówno dla ciała, jak i duszy – przynosi inhalacja aromatyzowanym powietrzem. Jest to też najbezpieczniejszy sposób, w jaki można je stosować, ponieważ podczas aromaterapii olejek eteryczny nie styka się ze skórą, a jest wdychany i filtrowany przez drogi oddechowe.

Naturalne świeczki zapachowe do aromaterapii

Produkty powstają z naturalnych składników. W sklepie znajdziesz świeczki tworzone ręcznie na bazie wosku sojowego, gliny, drewna, szkła oraz czystego wosku pszczelego. Potrzebne związki zapachowe pozyskujemy z roślin, takich jak: szałwia, lawenda, paczula, ylang-ylang, jałowiec i wiele innych.

Naturalne świeczki z wosku sojowego charakteryzują się dłuższym czasem spalania niż te z parafiny. Są również uznawane za zdrowsze, gdyż nie zawierają szkodliwych substancji, a jedynie naturalne olejki eteryczne o wysokim stężeniu. Lepiej uwalniają związki zapachowe i nie drażnią zmysłów, dlatego można stosować je podczas medytacji w domu.

Zapachy Mazur to unikalne produkty na rynku, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Przypomnij sobie, czy czułeś kiedyś woń tataraku zapieczętowaną w jakimś produkcie? Aromaty zostały skomponowane w taki sposób, aby wyostrzyć Twoje zmysły i pobudzać skojarzenia. Dzięki temu będziesz w stanie doskonalić potrzebną umiejętność komunikacji z ciałem i podświadomością. To nie tylko świeczki zapachowe, ale narzędzia do holistycznej aromaterapii.

Holistyczna aromaterapia w domu

Odkryj bogactwo świata zapachów, które pozwolą Ci sięgnąć w głąb siebie poprzez zmysł węchu. Wiesz już, jak stosować olejki eteryczne i świeczki w domu. Nasze produkty są regionalne – mazurskie – dzięki czemu poczujesz jedność z naturą nawet w środku miasta.

Gdy skupisz się na doznaniach zapachowych, zobaczysz, jak potrzebne są do treningu mindfulness i rozwoju osobistego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o holistycznej sztuce aromaterapii, możesz skorzystać z usługi indywidualnego doboru zapachów do pomieszczeń w domu.


© DuszaMazur.pl | kontakt@duszamazur.pl | 501-438-983